Kampe Ring 1

Opdateret: 13-10-2019 16:41
Antal kampe: 71


Kamp 1
U15  Indlende Gruppe: B     Myrevægt 37-38,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Elliott Veng Olesen  Køge Bokseklub  Danmark
0
  Blå: Keziah Sseremba  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
5
Kamp 2
U15  Indlende Gruppe: B     Myrevægt 37-38,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Noah Iversen  CIK Bokseklub  Danmark
0
  Blå: Sean Jones  LLandudno boxing club  Wales
5
Kamp 3
U15  Indlende Gruppe: B     Let atomvægt 0-34 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Zach Hope  Wearmouth boxing club  England
4
  Blå: Hamza Ibajov  BK Wedala  Danmark
1
Kamp 4
U15  Indlende Gruppe: A     Atomvægt 34-35,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Hassan Kaddoura  IK Sports Helsingør  Danmark
5
  Blå: Erik Snemyr Holtet  Drøbak Bokseklubb  Norge
0
Kamp 5
U15  Indlende Gruppe: B     Dunvægt 41,5-43 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Valdemar Furster  RØDOVRE BK  Danmark
5
  Blå: Mitchel Jones  LLandudno boxing club  Wales
0
Kamp 6
U15  Indlende Gruppe: A     Myggevægt 44,5-46 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Silas Gryholt  Gilleleje Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Anton Stolfi  ABC Göteborg  Sverige
0
Kamp 7
U15  Indlende Gruppe: A     Myggevægt 44,5-46 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Hugo Härstedt  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
0
  Blå: Elias Faour  Vollsmose Boxing  Danmark
5
Kamp 8
U15  Indlende Gruppe: B     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Jakob Jønsson  Hillerød SK  Danmark
3
  Blå: Soyhan Ayhan  AK Falken  Danmark
2
Kamp 9
U15  Indlende Gruppe: A     Fjervægt  54-56 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Saim Ali  A.Olympia  Danmark
0
  Blå: Akam Lak  Gilleleje Bokseklub  Danmark
5
Kamp 10
U15  Indlende Gruppe: B     Fjervægt  54-56 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Philip Myrland  Drøbak Bokseklubb  Norge
  Blå: Ibrahim Dubaev  AK Falken  Danmark
RSC R2
PAUSE 30 MINUTTER
Kamp 11
U15  Indlende Gruppe: B     Fjervægt  54-56 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Kasper Sløk  A.Olympia  Danmark
4
  Blå: Jakob Nørgaard  Team Bredahl  Danmark
1
Kamp 12
U15  Indlende Gruppe: A     Letvægt 56-59 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Krisztian Nileborg  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
2
  Blå: Micky Andersen  Bokse-Team-Helsinge  Danmark
3
Kamp 13
U15  Indlende Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Sven Cuppen  The Golden Gloves Eindhoven  Holland
5
  Blå: Axel Härstedt  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
0
Kamp 14
U17  Indlende Gruppe: A     Let fluevægt 46-48 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Issa Khattab  SIK FIGHT  Danmark
4
  Blå: Harry Montgomery  LLandudno boxing club  Wales
1
Kamp 15
U17  Indlende Gruppe: A     Myggevægt 0-46 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Toro Croft- Senior  Blackburn Cobras Abc  England
RSC RD2
  Blå: Jake Morris  DYFFRYN  Wales
Kamp 16
Elite  Indlende Gruppe: B     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Luna Andrup  BK Kvik Ballerup  Danmark
5
  Blå: Julia Kohl  Hammerbrook Gym Hamburg  Tyskland
0
Kamp 17
Elite  Indlende Gruppe: B     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Caroline Nihlen  Helsingborgs boxningsklubb  Sverige
  Blå: Siri Dalsgaard  Kalundborg amatør Bokseklub  Danmark
RSC RD3
Kamp 18
Elite  Indlende Gruppe: A     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Madeleine Angelsen  Vestby IL Boksing  Norge
  Blå: Marianne Ahlborg  Angered BC  Sverige
RSC RD2
Kamp 19
Elite  Indlende Gruppe: C     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Emma Kirjokivi  Väkevä BT  Finland
5
  Blå: Amanda Johansson  Fightzone  Sverige
0
Kamp 20
U19  Finale Gruppe: B     Letsværvægt 75-81 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Reesal Rauf  Drøbak Bokseklubb  Norge
1
  Blå: Marlon Pedersen  BK Kelly  Danmark
4
Kamp 21
U15  Indlende Gruppe: A     Myggevægt 44,5-46 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Isabelle Dalquist  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
5
  Blå: Sofia Lundén  Turun Urheiluliitto ry  Finland
0
Kamp 22
U15  Finale Gruppe: A     Let atomvægt 0-34 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Luca Croft_Senior  Blackburn Cobras Abc  England
3
  Blå: Jonathan Larsen  CIK Bokseklub  Danmark
2
Kamp 23
U15  Finale Gruppe: A     Fnugvægt 40-41,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Joshua Muyinda  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
2
  Blå: Brad Archbold  Wearmouth boxing club  England
3
Kamp 24
U15  Finale Gruppe: B     Fnugvægt 40-41,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Enes Shabandula  Vollsmose Boxing  Danmark
0
  Blå: Bailey Spencer  LLandudno boxing club  Wales
5
Kamp 25
U15  Finale Gruppe: C     Dunvægt 41,5-43 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Jake Green  Kendal Abc  England
0
  Blå: Kegan Jones  DYFFRYN  Wales
5
Kamp 26
U15  Finale Gruppe: B     Myggevægt 44,5-46 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Valdemar Allerslev  CIK Bokseklub  Danmark
4
  Blå: Max Dawson  Wearmouth boxing club  England
1
Kamp 27
U15  Finale Gruppe: A     Let fluevægt 46-48 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Mason Stephenson  Wearmouth boxing club  England
5
  Blå: Benjamin Uth  Kolding Bokseklub  Danmark
0
Kamp 28
U15  Finale Gruppe: A     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: William Vestergaard  Randers Atlet Club  Danmark
0
  Blå: Truls Englesson  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
5
Kamp 29
U15  Finale Gruppe: B     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Ardwan Rashid  Tensta Boxningsklubb  Sverige
5
  Blå: Leon N. Garcia  ABC Göteborg  Sverige
0
Kamp 30
U15  Finale Gruppe: B     Letvægt 56-59 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Elliot Ekhamre  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
4
  Blå: Elliot Hodges  RØDOVRE BK  Danmark
1
Søndag: finale start kamp 31.
Kamp 31
U19  Finale Gruppe: B     Fluevægt 49-52 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ahmad Arrag  Brønderslev BK  Danmark
1
  Blå: Jere Häggquist  Viipurin Nykkeilijät  Finland
4
Kamp 32
U17  Finale Gruppe: A     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Gerard McTaggart  Boxing Scotland  Skotland
5
  Blå: Curtis Rennie  Poseidon ABC  England
0
Kamp 33
U17  Finale Gruppe: B     Myggevægt 0-46 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Harvey Williams  DYFFRYN  Wales
4
  Blå: Kai Battista  Wearmouth boxing club  England
1
Kamp 34
U17  Finale Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Colin Cairney  Boxing Scotland  Skotland
0
  Blå: Shane Patterson  Wearmouth boxing club  England
5
Kamp 35
U17  Finale Gruppe: A     Myggevægt 0-46 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Jonas Jakobsen  Pandrup BK  Danmark
0
  Blå: Toro Croft- Senior  Blackburn Cobras Abc  England
5
Kamp 36
U17  Finale Gruppe: C     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Michael Silden  Tønsberg Kameratene  Norge
0
  Blå: Leon Kalyun  ABC Göteborg  Sverige
5
Kamp 37
U17  Finale Gruppe: A     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: James Sweeney  Boxing Scotland  Skotland
1
  Blå: Masti Waysi  Hinnerup Bokseklub  Danmark
4
Kamp 38
U15  Finale Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Donna Krechting  Mack Gym BC Nijmegen  Holland
0
  Blå: Julie Enge  Vestby IL Boksing  Norge
5
Kamp 39
U15  Finale Gruppe: B     Letmyggevægt 43-44,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Dzhabrail Dubaev  AK Falken  Danmark
2
  Blå: Hoang Sefic  Helsingborgs boxningsklubb  Sverige
3
Kamp 40
U15  Finale Gruppe: A     Letvægt 56-59 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Viivi Jokinen  Väkevä BT  Finland
0
  Blå: Megan De Cler  Boxclub Vermeulen Benthuizen  Holland
5
Kamp 41
U15  Finale Gruppe: A     Letweltervægt 59-62 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Luke Corcoran  LLandudno boxing club  Wales
5
  Blå: Nick Zulawinski  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
0
Kamp 42
U15  Finale Gruppe: A     Mellemvægt  68-72 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Leon Nilsson  Bk Revansch  Sverige
0
  Blå: Ammar Smesem  Hisingens boxningsklubb  Sverige
5
Kamp 43
U15  Finale Gruppe: A     Letweltervægt 59-62 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Suvi Tujula  Helsingin Tarmo  Finland
5
  Blå: Christina Leirbakken  Vestby IL Boksing  Norge
0
Kamp 44
U15  Finale Gruppe: A     Let mellemvægt 65-68 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Reece Johnson  Kendal Abc  England
4
  Blå: Eemeli Tähkä  Viipurin Nyrkkeilijät  Finland
1
Kamp 45
U15  Finale Gruppe: A     Weltervægt 62-65 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Saga Storm  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
2
  Blå: Selena Snoek  The Golden Gloves Eindhoven  Holland
3
Kamp 46
U15  Finale Gruppe: B     Letweltervægt 59-62 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Hannes Hassanzadah  Helsingborgs boxningsklubb  Sverige
  Blå: Bobby Graham  Poseidon ABC  England
RSC RD3
Kamp 47
U15  Finale Gruppe: A     Weltervægt 62-65 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Nicolai Kristiansen  Drøbak Bokseklubb  Norge
  Blå: Silas Yde  CIK Bokseklub  Danmark
RSC RD1
Kamp 48
U15  Finale Gruppe: A     Letsværvægt 72-76 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Khaled Fahkro  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
0
  Blå: Lauchlan Savage  Kendal Abc  England
5
Kamp 49
U15  Finale Gruppe: B     Let atomvægt 0-34 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Benjamin Nileborg  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
0
  Blå: Zach Hope  Wearmouth boxing club  England
5
Kamp 50
U15  Finale Gruppe: B     Myrevægt 37-38,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Keziah Sseremba  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
0
  Blå: Sean Jones  LLandudno boxing club  Wales
5
Kamp 51
U15  Finale Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Mason Lodge  Wearmouth boxing club  England
  Blå: Sven Cuppen  The Golden Gloves Eindhoven  Holland
WO
Kamp 52
U17  Finale Gruppe: B     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Sebastian Moisen  BK Wedala  Danmark
0
  Blå: Frederik Silden  Tønsberg Kameratene  Norge
5
Kamp 53
U19  Finale Gruppe: A     Fluevægt 49-52 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Daniel Malik  Herlev Boxing  Danmark
4
  Blå: Bradley Crone  Wearmouth boxing club  England
1
Kamp 54
U15  Finale Gruppe: A     Letvægt 56-59 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Emil Eriksen  Visby IL Boxing  Norge
0
  Blå: Micky Andersen  Bokse-Team-Helsinge  Danmark
5
Kamp 55
U15  Finale Gruppe: A     Myggevægt 44,5-46 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Maria Helen Østhasel Torp  Drøbak Bokseklubb  Norge
4
  Blå: Isabelle Dalquist  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
1
Kamp 56
U15  Finale Gruppe: B     Letmyggevægt 43-44,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Tommy Phan  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
  Blå: Hugo Härstedt  Höllvikens boxningsklubb  Sverige
RSC RD3
Kamp 57
U15  Finale Gruppe: A     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Johannes Chabo  ABC Göteborg  Sverige
3
  Blå: Robin Iversen  BK Vitus Horsens  Danmark
2
Kamp 58
U17  Finale Gruppe: B     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Jonas Storgaard  Varde Atlet Klub  Danmark
0
  Blå: Hussein Al-Rofaie  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
5
Kamp 59
U15  Finale Gruppe: A     Atomvægt 34-35,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Omar Salim  Vollsmose Boxing  Danmark
1
  Blå: Hassan Kaddoura  IK Sports Helsingør  Danmark
4
Kamp 60
U17  Finale Gruppe: A     Let fluevægt 46-48 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mossa Sajad  Vollsmose Boxing  Danmark
1
  Blå: Issa Khattab  SIK FIGHT  Danmark
4
Kamp 61
U15  Finale Gruppe: B     Dunvægt 41,5-43 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Christian Richart  Team Bredahl  Danmark
0
  Blå: Valdemar Furster  RØDOVRE BK  Danmark
5
Kamp 62
U15  Finale Gruppe: A     Myggevægt 44,5-46 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Silas Gryholt  Gilleleje Bokseklub  Danmark
4
  Blå: Elias Faour  Vollsmose Boxing  Danmark
1
Kamp 63
U15  Finale Gruppe: A     Fjervægt  54-56 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Yusaf Iqbal  CIK Bokseklub  Danmark
2
  Blå: Akam Lak  Gilleleje Bokseklub  Danmark
3
Kamp 64
U15  Finale Gruppe: B     Fjervægt  54-56 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Ibrahim Dubaev  AK Falken  Danmark
0
  Blå: Kasper Sløk  A.Olympia  Danmark
5
Kamp 65
U15  Finale Gruppe: A     Dunvægt 41,5-43 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Cecilie Jensen  Nykøbing F. Bokseklub  Danmark
1
  Blå: Natcha Danielsen  Bokse-Team-Helsinge  Danmark
4
Kamp 66
U15  Finale Gruppe: B     Mellemvægt  68-72 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Elias Birkehøj Andersen  Køge Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Floria Tanacku  Frederiksværk BK  Danmark
0
Kamp 67
U15  Finale Gruppe: A     Mølvægt 38,5-40 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Amir Ibajov  BK Wedala  Danmark
3
  Blå: Shahid Miakhail  Haslev Bokseklub af 1976  Danmark
2
Kamp 68
U15  Finale Gruppe: A     Letmyggevægt 43-44,5 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Viggo Aarslev  DaBU VEST  Danmark
0
  Blå: Ramiz Farahi  Jyllinge Boxing Team  Danmark
5
Kamp 69
U17  Finale Gruppe: B     Let fluevægt 46-48 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Magnus Holm  Frederiksværk BK  Danmark
2
  Blå: Jaspar Landal  RØDOVRE BK  Danmark
3
Kamp 70
U17  Finale Gruppe: B     Fjervægt  54-57 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Nils Carstensen  Haslev Bokseklub af 1976  Danmark
  Blå: Modar Hammad  IK Sports Helsingør  Danmark
RSC RD2
Kamp 71
U15  Finale Gruppe: B     Fjervægt  54-56 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: William Faczinek-Beckmann  Jyllinge Boxing Team  Danmark
4
  Blå: Saim Ali  A.Olympia  Danmark
1