Kampe Ring 2

Opdateret: 13-10-2019 16:41
Antal kampe: 64


Kamp 1
U19  Indlende Gruppe: A     Letsværvægt 75-81 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Patrick Samba  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
5
  Blå: Tobias Klaris  Slagelse bokseklub  Danmark
0
Kamp 2
U19  Finale Gruppe: A     Super Sværvægt 91-200 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Aleksandar Andrejevic  Hillerød SK  Danmark
5
  Blå: Thor Jozwiak  Slagelse bokseklub  Danmark
0
Kamp 3
U19  Indlende Gruppe: B     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Germain Larsen  Grindsted AK  Danmark
1
  Blå: Harman Omar  Pors Boxing - Norge  Norge
4
Kamp 4
U15  Indlende Gruppe: A     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Sofie Rosshaug  HSK  Danmark
5
  Blå: Clara Andersson  Bk Revansch  Sverige
0
Kamp 5
U19  Indlende Gruppe: B     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mehdi Mohammed Jouga  Drøbak Bokseklubb  Norge
3
  Blå: Marco Hagen  SK Bergen Sparta  Norge
2
Kamp 6
U19  Indlende Gruppe: A     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ramzi Ibrahim  BK Wedala  Danmark
  Blå: Jehad Ibrahim Salemobaid  SK Bergen Sparta  Norge
RSC RD2
Kamp 7
U19  Indlende Gruppe: B     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Nicolai Møller  Skien Bokseklubb  Norge
2
  Blå: Joel Jonsson  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
3
Kamp 8
U19  Indlende Gruppe: B     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Francis Fordjour  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
RSC RD2
  Blå: Bas Cuppen  Mack Gym BC Nijmegen  Holland
Kamp 9
U19  Indlende Gruppe: B     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Andreas Johnstad  Drøbak Bokseklubb  Norge
3
  Blå: Jeppe Brandt  Nykøbing F. Bokseklub  Danmark
2
Kamp 10
U19  Indlende Gruppe: A     Fluevægt 49-52 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Bradley Crone  Wearmouth boxing club  England
5
  Blå: Elio Algieri  DYFFRYN  Wales
0
Kamp 11
Elite  Indlende Gruppe: D     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Khalid Mukhtar  Kalundborg amatør Bokseklub  Danmark
4
  Blå: Mikolos Nielsen  Korsør  Danmark
1
Kamp 12
Elite  Indlende Gruppe: D     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Kevik Lauritsen  BK Ringen Jönköping  Sverige
KO RD2
  Blå: Mamadi Diello  BK Sct. Jørgen Holstebro  Danmark
PAUSE 30 MINUTTER
Kamp 13
Elite  Indlende Gruppe: B     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Thomas Nielsen  BK Wedala  Danmark
0
  Blå: Enock Mbilizi  BK.Pugilist Frederikshavn  Danmark
5
Kamp 14
Elite  Indlende Gruppe: C     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Christoffer Astad Fredriksen  Drøbak Bokseklubb  Norge
4
  Blå: Christian Rudebaek  BK Wedala  Danmark
1
Kamp 15
Elite  Indlende Gruppe: D     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Sam Buasri  BK Kvik Ballerup  Danmark
0
  Blå: Richard Williams  LLandudno boxing club  Wales
5
Kamp 16
Elite  Indlende Gruppe: D     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ezatollha Ahmadi  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
5
  Blå: Sean Danies  Dyffryn  Wales
0
Kamp 17
Elite  Indlende Gruppe: C     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Cristian Stanca  RØDOVRE BK  Danmark
5
  Blå: Johan Nilsson  Bk Revansch  Sverige
0
Kamp 18
Elite  Indlende Gruppe: C     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Attila Jørgensen  Herlev Boxing  Danmark
5
  Blå: Vukasin Velickovic  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
0
Kamp 19
Elite  Indlende Gruppe: A     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Maher Khatib  Slagelse bokseklub  Danmark
0
  Blå: Liam Taylor  DYFFRYN  Wales
5
Kamp 20
Elite  Indlende Gruppe: B     Letvægt 56-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Noor Ahmad  BK.Pugilist Frederikshavn  Danmark
RSC RD1
  Blå: Andre W. Bennetsen  Grindsted AK  Danmark
Kamp 21
Elite  Indlende Gruppe: B     Letvægt 56-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Hamza Laadioui  CIK Bokseklub  Danmark
DISK RD 2
  Blå: Biniam Tesfagabr  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
Kamp 22
Elite  Indlende Gruppe: A     Letvægt 56-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ahmad El Ahmad  Korsør  Danmark
2
  Blå: Danny Jensen  Hornslet Bokseklub  Danmark
3
Kamp 23
Elite  Indlende Gruppe: A     Letsværvægt 75-81 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Amre Allman  Hornslet Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Aleksandar Djurdjulov  Readline TC  Sverige
0
Kamp 24
Elite  Indlende Gruppe: A     Letsværvægt 75-81 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Genti Morina  Fightzone  Sverige
5
  Blå: Mikael Honka  Hisingens boxningsklubb  Sverige
0
Kamp 25
Elite  Indlende Gruppe: A     Bantamvægt 51-54 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Hafsa El-Bouazati  Hornslet Bokseklub  Danmark
1
  Blå: Lena Sajaloli  Hammerbrook Gym Hamburg  Tyskland
4
Kamp 26
Elite  Indlende Gruppe: A     Bantamvægt 51-54 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Elisabeth Søndergaard- Nielsen  Hillerød SK  Danmark
5
  Blå: Atosa Lashgari  Fightzone  Sverige
0
PAUSE TIL AFTENSTÆVNET KL 19:00
Kamp 27
Elite  Indlende Gruppe: B     Sværvægt 81-91 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Frederik Gram  DaBU VEST  Danmark
5
  Blå: Casper Larsen  Kolding Bokseklub  Danmark
0
Kamp 28
Elite  Indlende Gruppe: A     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Yvonne Bæk Rasmussen  BK Wedala  Danmark
5
  Blå: Anna Lindqvist  Fightzone  Sverige
0
Kamp 29
Elite  Finale Gruppe: A     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Yousef Adou  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
5
  Blå: Kian Møller Nielsen  Grindsted AK  Danmark
0
Kamp 30
Elite  Finale Gruppe: A     Sværvægt 81-91 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mark Pedersen  Hornslet Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Ahmed Smesem  Hisingens boxningsklubb  Sverige
0
Kamp 31
Elite  Finale Gruppe: A     Super Sværvægt 91-200 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Anders Krogh  Herlev Boxing  Danmark
0
  Blå: Morten Givskov  BK Vitus Horsens  Danmark
5
Søndag: finale start kamp 32.
Kamp 32
Elite  Finale Gruppe: A     Letsværvægt 75-81 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Amre Allman  Hornslet Bokseklub  Danmark
  Blå: Genti Morina  Fightzone  Sverige
WO
BEMÆRK: Walkover Pga.Skade
Kamp 33
Elite  Finale Gruppe: A     Letvægt 56-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Paolo Magui  BK Ringen Jönköping  Sverige
0
  Blå: Danny Jensen  Hornslet Bokseklub  Danmark
5
Kamp 34
Elite  Finale Gruppe: C     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Gustav Dahlström  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
RSC RD2
  Blå: Besfort Xhafoui  Fightzone  Sverige
Kamp 35
Elite  Finale Gruppe: C     Letvægt 56-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Nesar Kunduzi  BK Wedala  Danmark
4
  Blå: Tor Bergqvist Jarra  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
1
Kamp 36
Elite  Finale Gruppe: C     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Anja Kjøller Høj  Jyllinge Boxing Team  Danmark
3
  Blå: Emma Kirjokivi  Väkevä BT  Finland
2
Kamp 37
Elite  Finale Gruppe: B     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Philip Holtzhausen  Kolding Bokseklub  Danmark
3
  Blå: Adrian Hagen  Romerike bokseklubb  Norge
2
Kamp 38
Elite  Finale Gruppe: A     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Nikki Møller Nielsen  BK Wedala  Danmark
4
  Blå: Mohammed Maliki  Fightzone  Sverige
1
Kamp 39
Elite  Finale Gruppe: A     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Allan Malla  Herlev Boxing  Danmark
4
  Blå: Liam Taylor  DYFFRYN  Wales
1
Kamp 40
Elite  Finale Gruppe: E     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mons Jensen Grimstad  Drøbak Bokseklubb  Norge
4
  Blå: Ronald Weikamp  boksteam Nicolaas  Holland
1
Kamp 41
Elite  Finale Gruppe: C     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Uhrfan Eshan  Rindum BK  Danmark
5
  Blå: Christoffer Astad Fredriksen  Drøbak Bokseklubb  Norge
0
Kamp 42
Elite  Finale Gruppe: D     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Richard Williams  LLandudno boxing club  Wales
4
  Blå: Ezatollha Ahmadi  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
1
Kamp 43
Elite  Finale Gruppe: D     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Khalid Mukhtar  Kalundborg amatør Bokseklub  Danmark
  Blå: Kevik Lauritsen  BK Ringen Jönköping  Sverige
RSC RD1
Kamp 44
U19  Finale Gruppe: A     Sværvægt 81-91 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Vitalius Graszinskas  Hinnerup Bokseklub  Danmark
3
  Blå: Thomas Aarheim  Drøbak Bokseklubb  Norge
2
Kamp 45
Elite  Finale Gruppe: G     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Luan Maksuti  BK Kvik Ballerup  Danmark
  Blå: Daniel Leskovar  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
RSC RD3
Kamp 46
Elite  Finale Gruppe: B     Letsværvægt 75-81 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Kaveh Azizi  IK99  Danmark
  Blå: Kilian Soesman  boksteam Nicolaas  Holland
DISK RD3
Kamp 47
Elite  Finale Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Anna Noack  Hammerbrook Gym Hamburg  Tyskland
5
  Blå: Felicia Svedberg-vassallo  Winning Boxing Club  Sverige
0
Kamp 48
Elite  Finale Gruppe: B     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Hilal Saleh  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
3
  Blå: Kaveh Waisy  IK99  Danmark
2
Kamp 49
Elite  Finale Gruppe: E     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Kevin Sarvandani  A.Olympia  Danmark
5
  Blå: Dani Ockhuijsen  boksteam Nicolaas  Holland
0
Kamp 50
Elite  Finale Gruppe: A     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Maria Lindqvist  Fightzone  Sverige
1
  Blå: Anu Lammi  Helsingin Tarmo  Finland
4
Kamp 51
Elite  Finale Gruppe: E     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ali Yazbeck  Readline TC  Sverige
5
  Blå: Lucas Rosener  A.Olympia  Danmark
0
Kamp 52
Elite  Finale Gruppe: A     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Lilli Ahlstedt  Helsingin Tarmo  Finland
4
  Blå: Julia Kavander  Väkevä BT  Finland
1
Kamp 53
Elite  Finale Gruppe: A     Bantamvægt 51-54 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Lena Sajaloli  Hammerbrook Gym Hamburg  Tyskland
2
  Blå: Elisabeth Søndergaard- Nielsen  Hillerød SK  Danmark
3
Kamp 54
Elite  Finale Gruppe: A     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Marianne Ahlborg  Angered BC  Sverige
0
  Blå: Yvonne Bæk Rasmussen  BK Wedala  Danmark
5
Kamp 55
Elite  Finale Gruppe: B     Sværvægt 81-91 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Patrick Lika  BK Wedala  Danmark
RSC RD2
  Blå: Frederik Gram  DaBU VEST  Danmark
Kamp 56
Elite  Finale Gruppe: C     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Cristian Stanca  RØDOVRE BK  Danmark
  Blå: Attila Jørgensen  Herlev Boxing  Danmark
RSC RD2
Kamp 57
Elite  Finale Gruppe: B     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Sune Julian  DaBU VEST  Danmark
5
  Blå: Enock Mbilizi  BK.Pugilist Frederikshavn  Danmark
0
Kamp 58
Elite  Finale Gruppe: B     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Luna Andrup  BK Kvik Ballerup  Danmark
5
  Blå: Siri Dalsgaard  Kalundborg amatør Bokseklub  Danmark
0
Kamp 59
Elite  Finale Gruppe: D     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Rene Lyster  Bispebjerg BK  Danmark
0
  Blå: Christian Bisimwa  Kolding Bokseklub  Danmark
5
Kamp 60
U19  Finale Gruppe: A     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Frederik Badenski  Nykøbing F. Bokseklub  Danmark
  Blå: Joseph Fahn  BK Sct. Jørgen Holstebro  Danmark
DISK RD2
Kamp 61
Elite  Finale Gruppe: B     Letvægt 56-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Noor Ahmad  BK.Pugilist Frederikshavn  Danmark
3
  Blå: Hamza Laadioui  CIK Bokseklub  Danmark
2
Kamp 62
U19  Finale Gruppe: C     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ahmad Hammid  DaBU VEST  Danmark
1
  Blå: Ibrahim Aboud  IK Sports Helsingør  Danmark
4
Kamp 63
Elite  Finale Gruppe: F     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Michael Ejlersen  Herlev Boxing  Danmark
RSC RD2
  Blå: Markus Fåg  Hvidovre BK  Danmark
Kamp 64
U15  Finale Gruppe: A     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Nicoline Bøgeskov  Jyllinge Boxing Team  Danmark
  Blå: Sofie Rosshaug  HSK  Danmark
RSC RD1