Kampe Ring 3

Opdateret: 13-10-2019 16:41
Antal kampe: 57


Kamp 1
U17  Indlende Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Lukas Bauer  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
4
  Blå: Beau Smith  Wearmouth boxing club  England
1
Kamp 2
U17  Indlende Gruppe: B     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Duyar Coskun  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
4
  Blå: Rinor Ramadani  Drøbak Bokseklubb  Norge
1
Kamp 3
U17  Indlende Gruppe: B     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Yousef MJ  CIK Bokseklub  Danmark
1
  Blå: Curtis Davies  Blackburn Cobras Abc  England
4
Kamp 4
U17  Indlende Gruppe: C     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Walid Jendawi  Korsør  Danmark
0
  Blå: Zinoviy Dragan  ABC Göteborg  Sverige
5
Kamp 5
U17  Indlende Gruppe: C     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Nikolaj Brænna Paphalmy  Drøbak Bokseklubb  Norge
0
  Blå: Mustafa Ali  Vollsmose Boxing  Danmark
5
Kamp 6
U17  Indlende Gruppe: A     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Alex Hender  LLandudno boxing club  Wales
0
  Blå: Aslan Mahauri  Gilleleje Bokseklub  Danmark
5
Kamp 7
U17  Indlende Gruppe: C     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Anas Awais Hagi  Vollsmose Boxing  Danmark
0
  Blå: Alfred Thorén  Bk Revansch  Sverige
5
Kamp 8
U17  Indlende Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Colin Cairney  Boxing Scotland  Skotland
4
  Blå: Victor Osipowski  Varde Atlet Klub  Danmark
1
Kamp 9
U17  Indlende Gruppe: A     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Haris Aftab  Hvidovre BK  Danmark
0
  Blå: Shane Patterson  Wearmouth boxing club  England
5
Kamp 10
U17  Indlende Gruppe: A     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Christian Bjørn  Grindsted AK  Danmark
0
  Blå: Masti Waysi  Hinnerup Bokseklub  Danmark
5
Kamp 11
U17  Indlende Gruppe: B     Let bantamvægt 50-52 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Frederik Silden  Tønsberg Kameratene  Norge
RSC RD2
  Blå: Sohail Khan  Blackburn Cobras Abc  England
Kamp 12
U17  Indlende Gruppe: B     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Steven Windemuth  Gilleleje Bokseklub  Danmark
0
  Blå: Hussein Al-Rofaie  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
5
Kamp 13
U17  Indlende Gruppe: A     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Shamil Islam  Blackburn Cobras ABC  England
0
  Blå: Mikkel Gribsholt  Hornslet Bokseklub  Danmark
5
Kamp 14
U17  Indlende Gruppe: A     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Rizvan Sardalov  Kalundborg amatør Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Magnus Jakobsen  Pandrup BK  Danmark
0
Kamp 15
U17  Indlende Gruppe: B     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Dosti Waysi  Hinnerup Bokseklub  Danmark
RSC RD3
  Blå: William Faczinek-Beckmann  Jyllinge Boxing Team  Danmark
PAUSE 30 MINUTTER
Kamp 16
U17  Indlende Gruppe: B     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Oliver Tahir  CIK Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Adil Miakhail  Haslev Bokseklub af 1976  Danmark
0
Kamp 17
Elite  Indlende Gruppe: C     Letvægt 56-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Murtaza Barati    
0
  Blå: Tor Bergqvist Jarra  Redbergslids Boxningklubb, RBK  Sverige
5
Kamp 18
Elite  Indlende Gruppe: B     Bantamvægt 52-56 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: James Claridge  Poseidon ABC  England
4
  Blå: Malte Bjerregaard  BK Wedala  Danmark
1
Kamp 19
Elite  Indlende Gruppe: A     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Emil Kot  Korsør  Danmark
1
  Blå: Nikki Møller Nielsen  BK Wedala  Danmark
4
Kamp 20
Elite  Indlende Gruppe: A     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mohammed Maliki  Fightzone  Sverige
4
  Blå: Thomas Bodin  Hvidovre BK  Danmark
1
Kamp 21
Elite  Indlende Gruppe: E     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mathias Wachenschwanz  IK Sports Helsingør  Danmark
  Blå: Ronald Weikamp  boksteam Nicolaas  Holland
DISK RD3
Kamp 22
Elite  Indlende Gruppe: B     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Adrian Hagen  Romerike bokseklubb  Norge
5
  Blå: Darryl Bath  Poseidon ABC  England
0
Kamp 23
Elite  Indlende Gruppe: C     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Gustav Dahlström  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
RSC RD2
  Blå: Silas Mejia  CIK Bokseklub  Danmark
Kamp 24
Elite  Indlende Gruppe: C     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mahdi Tajdiny  CIK Bokseklub  Danmark
  Blå: Besfort Xhafoui  Fightzone  Sverige
RSC RD3
Søndag: finale start kamp 25.
Kamp 25
Elite  Finale Gruppe: A     Bantamvægt 51-54 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Fatma Hajizadeh  Viipurin Nyrkkeilijät  Finland
RSC RD3
  Blå: Sofie Gummeson  Nykøbing F. Bokseklub  Danmark
Kamp 26
Elite  Finale Gruppe: C     Bantamvægt 52-56 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Ahmad Amiri  Helsingborgs boxningsklubb  Sverige
0
  Blå: Zain Asgher  CIK Bokseklub  Danmark
5
Kamp 27
Elite  Finale Gruppe: A     Fluevægt 48-51 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Marie Modahl Carlsen  Frederiksværk BK  Danmark
0
  Blå: Ahadi Francine  Tønsberg Kameratene  Norge
5
Kamp 28
U19  Finale Gruppe: B     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Francis Fordjour  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Andreas Johnstad  Drøbak Bokseklubb  Norge
0
Kamp 29
U17  Finale Gruppe: C     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Oliver Brommann  Sønderborg ABK  Danmark
0
  Blå: Alfred Thorén  Bk Revansch  Sverige
5
Kamp 30
U17  Finale Gruppe: B     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Duyar Coskun  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
0
  Blå: Curtis Davies  Blackburn Cobras Abc  England
5
Kamp 31
U17  Finale Gruppe: C     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Zinoviy Dragan  ABC Göteborg  Sverige
3
  Blå: Mustafa Ali  Vollsmose Boxing  Danmark
2
Kamp 32
U17  Finale Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Beau Smith  Wearmouth boxing club  England
5
  Blå: Pooya Khoadi  ABC Göteborg  Sverige
0
Kamp 33
U17  Finale Gruppe: A     Letsværvægt 75-80 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Cas Mack  Mack Gym BC Nijmegen  Holland
  Blå: Marcus Elnaes-Oevald  Pors Boxing - Norge  Norge
RSC RD1
Kamp 34
U17  Finale Gruppe: A     Sværvægt 80-200 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Marco Hatzistratis  BK Kelly  Danmark
KO RD2
  Blå: Axel Agnesten  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
Kamp 35
U17  Finale Gruppe: C     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mathias Rainer  Hillerød SK  Danmark
5
  Blå: Sam V/D Pol  Mack Gym BC Nijmegen  Holland
0
Kamp 36
U17  Finale Gruppe: A     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Valtteri Heiskanen  Väkevä BT  Finland
0
  Blå: Viktor Hoveling  Hornslet Bokseklub  Danmark
5
Kamp 37
U17  Finale Gruppe: D     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Jesse Te Riet Scholten  Mack Gym BC Nijmegen  Holland
0
  Blå: Andreas Sandsmark  Drøbak Bokseklubb  Norge
5
Kamp 38
U17  Finale Gruppe: B     Letvægt 57-60 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Adam Akram  Blackburn Cobras Abc  England
1
  Blå: Levi Chekici  Korsør  Danmark
4
Kamp 39
U17  Finale Gruppe: A     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Leon Harris  Wearmouth boxing club  England
1
  Blå: Sam Morovati  Helsingin Tarmo  Finland
4
Kamp 40
U17  Finale Gruppe: B     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Per Aarø  Pors Boxing - Norge  Norge
0
  Blå: Jonathan Jonsson  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
5
Kamp 41
U17  Finale Gruppe: A     Letsværvægt 72-76 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Ali Smesem  Hisingens boxningsklubb  Sverige
5
  Blå: Kieran Ray  Poseidon ABC  England
0
Kamp 42
U19  Finale Gruppe: A     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Daniel Isaev  Kalundborg amatør Bokseklub  Danmark
0
  Blå: Jere Niemeläinen  Turun Urheiluliitto ry  Finland
5
Kamp 43
Elite  Finale Gruppe: B     Bantamvægt 52-56 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Aron Jeucken  The Golden Gloves Eindhoven  Holland
RSC RD1
  Blå: James Claridge  Poseidon ABC  England
Kamp 44
U19  Finale Gruppe: B     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Harman Omar  Pors Boxing - Norge  Norge
4
  Blå: Mehdi Mohammed Jouga  Drøbak Bokseklubb  Norge
1
Kamp 45
U19  Finale Gruppe: A     Mellemvægt  69-75 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Necdet Kocbay  Herlev Boxing  Danmark
  Blå: Jehad Ibrahim Salemobaid  SK Bergen Sparta  Norge
WO
Kamp 46
U19  Finale Gruppe: B     Weltervægt 64-69 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Mokammadmalek Masoud  .Brønderslev BK.  Danmark
1
  Blå: Joel Jonsson  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
4
Kamp 47
U19  Finale Gruppe: A     Letsværvægt 75-81 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Marcus Mølbak  Køge Bokseklub  Danmark
  Blå: Patrick Samba  Eskilstuna Boxningsklubb  Sverige
AB RD2
Kamp 48
U15  Finale Gruppe: B     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x1,5 min Resultat
  Rød: Phillip Mørk  BK Vitus Horsens  Danmark
5
  Blå: Jakob Jønsson  Hillerød SK  Danmark
0
Kamp 49
Elite  Finale Gruppe: A     Bantamvægt 52-56 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Victor Hess  CIK Bokseklub  Danmark
5
  Blå: Martin Egebæk  Grindsted AK  Danmark
0
Kamp 50
U17  Finale Gruppe: B     Bantamvægt 52-54 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Dosti Waysi  Hinnerup Bokseklub  Danmark
0
  Blå: Oliver Tahir  CIK Bokseklub  Danmark
5
Kamp 51
U17  Finale Gruppe: A     Fluevægt 48-50 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Mikkel Gribsholt  Hornslet Bokseklub  Danmark
1
  Blå: Rizvan Sardalov  Kalundborg amatør Bokseklub  Danmark
4
Kamp 52
U17  Finale Gruppe: A     Letweltervægt 60-63 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Nik Møller Nielsen  Grindsted AK  Danmark
3
  Blå: Aslan Mahauri  Gilleleje Bokseklub  Danmark
2
Kamp 53
U17  Finale Gruppe: A     Weltervægt 63-66 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Leutrim Muli  Grindsted AK  Danmark
5
  Blå: Lukas Bauer  Høje Taastrup Bokseklub  Danmark
0
Kamp 54
U19  Finale Gruppe: C     Letweltervægt 60-64 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Oliver Knipfer  BK Vitus Horsens  Danmark
5
  Blå: Alan Machniak  Bispebjerg BK  Danmark
0
Kamp 55
U19  Finale Gruppe: B     Letvægt 56-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: John Bosco  Hinnerup Bokseklub  Danmark
3
  Blå: Marco Paunovic  Frederiksværk BK  Danmark
2
Kamp 56
U19  Finale Gruppe: A     Letvægt 56-60 kg.    Omgangstid: 3x3 min Resultat
  Rød: Payman Eshan  Rindum BK  Danmark
5
  Blå: Mohamad Sleiman  DaBU VEST  Danmark
0
Kamp 57
U17  Finale Gruppe: B     Let mellemvægt 66-70 kg.    Omgangstid: 3x2 min Resultat
  Rød: Bjarke Rasmussen  Team Bredahl  Danmark
3
  Blå: Andreas Enggaard  DaBU VEST  Danmark
2